A R C H I W U M - WYSZUKAJ ARTYKUŁ

czwartek, 31 marca 2016

MY WSZYSCY CZYLI ... KAMELEON POSPOLITY ... dla tych co mają dziś i jutro  kurewski humor 
    Macie czasami coś takiego w głowach ... taką wyjątkowość , nazwałbym to : " wyjątkowość osobistą " , uczucie skrajne , kiedy coś się złego dzieje i nagle uświadamiacie sobie , że niezależnie od tego całego chaosu na zewnątrz jesteście i tak niezależni , wolni , wyjątkowi i nic nie można wam zrobić pomimo tego , że za chwileczkę macie np.: egzamin , sprawę sądową , jesteście sprawcą wypadku ,albo zrobiliście komuś krzywdę , ukradliście coś , wyżywacie się na kimś psychicznie itp. ... Wiecie co mam na myśli - prawda , Czujecie to ??? 

 Pomimo strachu który Wam towarzyszy , w tych wszystkich przykładowych sytuacjach , macie coś co nazwałbym właśnie taką " wyjątkowością osobistą " , a jak ma się do tego wszystkiego , to co napisałem powyżej , czyli  tytuł artykułu  : '' MY WSZYSCY  CZYLI ... KAMELEON POSPOLITY " , ano ma !!!

  Codzienne sytuacje i zdarzenia obrazują mi takie '' KAMELEONY POSPOLITE '' , którym potencjalnie nic nie można zrobić ... no i nie można  , bo są tak silnie przekonane o swojej wyjątkowości , że aż zapiera dech w piersiach ... może to i dobrze?!

  Jesteśmy już tak zahartowanym społeczeństwem , przez wieki niewolonym i mordowanym , represjonowanym , okłamywanym , że uodporniliśmy się i jesteśmy twardzi , no i summa summarum nie dajemy sobie w życiu codziennym " dmuchać w kaszę " ... ale czy Wam nie  brakuje takiej zwykłej uprzejmości i życzliwości , od nas samych dla innych - i odwrotnie?!  ( uprzejmości i życzliwości  nie podszytej fałszem ).


  Zrywu bezinteresowności i prostoty działania w zwykłych problemach dnia powszedniego tzn. rozwiązywania problemów wraz z innym człowiekiem , bez strachu że za chwilkę zażąda coś w zamian.Integralności z otaczającym nas światem fizycznym i ludźmi którzy w tym świecie funkcjonują?  
 ... mnie  k...wa brakuje właśnie takiego świata , choć wiem że to proste nie jest , wiem to z autopsji tzn. po samym sobie , kiedy stajesz przed problemem typu np.:
" kolega / koleżanka " z pracy  ( ... i nie tylko z pracy !) których kurewsko nie znosisz właśnie za postawę " KAMELEONA POSPOLITEGO "

 ... taki  kameleon prosi Cię o pomoc w czymś tam - pomagasz ; kameleon prosi żeby mu coś przenieść - pomagasz ; kameleon wyciera sobie mordę innym kameleonem ( tzn. plotkuje ) - wysłuchujesz  ; kameleon ma zły humor - schodzisz z drogi ; kameleon twierdzi że ma rację i nikt inny jej nie ma - przytakujesz  itd , itp ... czy w tych wszystkich sytuacjach opisanych powyżej - Jesteś po prostu dupą ?! ... nie nie i jeszcze raz nie .


  Znosisz to wszystko , ale nie dlatego że się boisz , lub jesteś uległy/a czyt. miękki/a . Wiesz i czujesz to , że chciałbyś/chciałabyś zintegrować się ze światem który Cię otacza , być pożytecznym/ą , pomocnym/ą , zauważonym/ą , jako ktoś  kto jest :  dobry/a i otwarty/a na świat ... a tu nagle masz i dostajesz pospolitego przysłowiowego plaskacza w ryj.:

  Prosisz kameleona o pomoc , a on na to :
- nie mam czasu
- masz zły humor : kameleon się od Ciebie izoluje
- twierdzisz że masz rację ty i tylko ty : kameleon mówi że Jesteś psychopatą/ką
- wycierasz sobie mordę innym kameleonem : kameleon ucieka z wiadomością do innych , żeby oznajmić " całemu światu " , jaka z Ciebie k....wa  i tak dalej ...


  Nagle w znanych Ci kręgach ... i w tych mniej znanych uchodzisz za : kłamcę , despotę/kę , k...wę , psychopatę/kę - i co tam jeszcze chcesz , dochodzisz do wniosku po kilku takich "integracjach" z przeróżnymi kameleonami ,że chyba zapierdolisz po bandzie i sam/a postanawiasz być :
    " KAMELEONEM POSPOLITYM " .

  Trudno oprzeć się takiej pokusie co ? ... wiem że to czujecie ! , prawda ?! , jak trudno nie pójść na łatwiznę i nie zostać właśnie taką łachudrą - jak ten KAMELEON ?. Ileż trzeba mieć wytrwałości , by przeciwstawić się codzienności  i " integracji "  z   " KAMELEONEM POSPOLITYM " , ile znieść codziennie nierówności i krzywd , ile razy się da  ukorzyć głowę - by pozostać sobą ... ?
 ( czy się da pozostać sobą ? ) .

   Oczywiście że tak , ale pamiętajcie cena będzie wysoka , pozostanie sobą świadczy w dzisiejszych czasach o sile naszego charakteru , sile naszego człowieczeństwa  ... jaka jest z powyższego  konkluzja ?

Bardzo natomiast przeraża fakt że nasze dzieci i ich dzieci będą żyły w świecie :

  " KAMELEONA POSPOLITEGO " ?


P.S.  proszę Państwa poniżej artykułu jest tzw. stopka w której można dodać własny komentarz , śmiało , zapraszam ...
 * Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Kopiowanie, Powielanie i Wykorzystywanie Powyższych Materiałów , bez Zgody Autora Zabronione !
* wszystkie materiały  fotograficzne i filmowe pochodzą z źródeł :


https://www.google.pl/search?q=kameleon+pospolity+%C5%9Bmiesznie&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi8w8uE2erLAhVGPhQKHY6nAb0QsAQIHg&biw=1280&bih=669#tbm=isch&q=%C5%9Bmieszny+bia%C5%82o+czerwony+cz%C5%82owiek

 https://www.google.pl/search?q=k%C5%82otnia+ludzi&biw=1280&bih=669&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZk5-x-OrLAhXmQJoKHVO-B-8Q_AUIBigB#imgrc=jF7vEBeyKZ1cYM%3A

 https://www.google.pl/search?q=k%C5%82otnia+ludzi&biw=1280&bih=669&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjZk5-x-OrLAhXmQJoKHVO-B-8Q_AUIBigB#tbm=isch&q=k%C5%82otnia+ludzi+%C5%9Bmieszne&imgrc=DKeg1UYjj8FkkM%3A