A R C H I W U M - WYSZUKAJ ARTYKUŁ

niedziela, 20 marca 2016

... CZY NA PEWNO NIE BYŁA DOBRĄ MATKĄ ? ... CO DALEJ ?!

 

... w piątek w pracy na jednym z portali informacyjnych dostrzegłem informację pt.: ''porzucone dzieci w kościele" ... zacznę od razu , od kobiety która tak postąpiła . Powróciłem do domu i  w przeróżnych programach co widzę i słyszę ? -  info.: wiadomość o kobiecie , jej dzieciach  i wywiad z nią samą ... ręce opadają , nikt nie podjął tematu , jak tej Pani pomóc i jej dzieciom , ale są natomiast tylko pytania! - dlaczego dopuściła się takiego procederu ...?

  Myślę sobie że w tym państewku coś jest nie tak !... jesteśmy podobno cywilizowanym krajem , katolickim  , w naszej tradycji i w naszych umysłach , jest zaszczepione przez naszych dziadków          ( a przynajmniej przez moich ) ... POMAGAJ ! SYNKU !
 Rozumiem że mamy prawo i procedury określone w tego typu przypadkach , rozumiem że policja ma związane ręce i jest wykonawcą  obowiązującej litery prawa , ale pytanie do władz które są wyżej np. wojewody ( wojewoda może i ma takie prawo żeby powiedzieć: stop ) .

  Wojewoda uruchamia procedurę i wraz z organami ścigania , sądem przyglądają się sprawie ... ale zapewne wojewoda ma za dużo innej odpowiedzialnej pracy ...  przecież na pierwszy "rzut oka"  podczas wywiadu z tą Panią widać było :
 żal , rozpacz , bezsilność , szczere wyznanie prawdy i bólu ,a także przyczyn dla których tak postąpiła.

 Takich szczerych i skrajnych uczuć nie da się wyuczyć ot tak ! ( trzeba być dobrym aktorem ) , to nie jakaś tam panienka , która zamordowała swoje dziecko , zakopała pod kamieniem i udawała że je ktoś porwał ... ta Pani umieściła  dzieci w kościele i czekała do chwili aż ktoś się  pojawi , tak aby były bezpieczne - nie usprawiedliwiam jej , ale i nie potępiam ...  a wracając do wojewody i sądownictwa , jak to powinno wyglądać  w normalnym kraju ? , a tak ! :

Wojewoda reaguje ( wojewoda jest tu tylko przykładem , jako najwyższa władza regionalna , może to być również : sąd , prokurator , naczelnik/komendant policji - jako wnioskodawcy procedury która powinna  alarmowo nazywać się np. :  '' RODZINA-DZIECI-PROBLEM - STOP "...ale niestety nie posiadamy takiej procedury , choć w takich przypadkach moim zdaniem wojewoda posiada takie konstytucyjne prawo , do tego aby przyglądnąć się sprawie i zatrzymać procedurę osadzenia tej kobiety w więzieniu - bo przecież podobno grożą jej  3 lata ! ) ... i w porozumieniu z władzą sądowniczą  powołują biegłych psychologów i psychiatrów ,  którzy badają tą Panią , określając czy jest chora czy nie !!!

... i  w przypadku  i dopiero i tylko wtedy np. :

1.   chora niewydolna umysłowo i wychowawczo : odebranie dzieci , szpital , leczenie itp.
2.   tzw. złe intencje w stosunku do dzieci  : odebranie dzieci , więzienie 
3.   brak przesłanek co do stwierdzenia choroby umysłowej : instytucję rządowe stają na wysokości zadania i przydzielają lokal zastępczy, przydzielają kuratora co najmniej na okres 12 miesięcy.
Obejmują rodzinę pełnym pakietem socjalnym i wsparciem merytorycznym - przy szukaniu pracy ! Analizują sytuację finansową i umarzają ewentualne dł. wobec miasta , natomiast inne długi i wierzytelności  negocjują z wierzycielami  itp.

Państwo nasze jednak woli w 1-szej kolejności pomagać uchodźcom i imigrantom , niż swoim obywatelom , a oto typowe zachowania w kraju w którym się na razie ulokowali
... czyli u Niemców , a i niedługo w Polsce   :
       ... jednak wracając do meritum tego artykułu , wymieniłem przeróżne aspekty w jaki sposób można by było pomóc krajance, kobiecie która przecież  powiedziała to przed kamerami cyt .:         " ja tylko chciałam lepszego życia dla moich dzieci ( również naszych małych krajanów !) , nie jestem w stanie zapewnić im godnego i bezpiecznego życia na tę chwilę "

  ... PYTAM SIĘ !!! gdzie jest rząd ,opozycja, kościół , instytucje pozarządowe , MOPS , to jest sprawa priorytetowa , pilna i nie cierpiąca zwłoki !!!

   Napisałem w 3-cim punkcie co najlepiej byłoby zrobić dla tej Kobiety , ale przecież my jako obywatele nie możemy z jakiś dziwnych przyczyn liczyć na jakąś normalną i dobrą prewencję ze strony rządzących. Możemy liczyć tylko na to , że w pierwszej kolejności zamkną nas w więzieniu , a nasze dzieci w pogotowiu opiekuńczym - ŻENADA !
 

  Wszystko co Państwo tu przeczytają napisałem w dobrej wierze , żeby choć tym artykułem w jakiś sposób pomóc tej matce i jej dzieciaczkom  , serce krwawi  i żal zalewa na naszą bezsilność , wiem w głębi swojego umysłu , że ta cała sytuacja jest irracjonalna i surrealistyczna , ale też mam nadzieje że przeczytacie to wszystko i może w waszych umysłach  , sercach , powstanie myśl i niepokój : 

a co jeżeli ja kiedyś znajdę się w tak niekomfortowej i tragicznej sytuacji , jak ta Kobieta i jej dzieci 

... w ostatnim artykule zawarłem takie oto spostrzeżenie ... bardzo dla mnie istotne  , zacytuję sam siebie , cyt.:

 " wszystko zależy od nas i te cwaniaki powyżej też zależą od nas , państwo zależy od nas i każdy aspekt każdego cholernego i mniej cholernego  dnia ... dlatego i na przekór codzienności, kiedy Cię będę mijał w drodze do pracy ,to  uśmiechnę się  szeroko i powiem Ci :
 dzień dobry człowieku  ...  naładuję cię tak pozytywnie że Ty również naładujesz innych .

 Pamiętajcie  rodzina i  sąsiad , to dwie najważniejsze i najistotniejsze sprawy , jak o tym będziecie pamiętać zbudujemy tu na tym skrawku słowiańskiej ziemi prawdziwy azyl ..."

P.S.  proszę Państwa poniżej artykułu jest tzw. stopka w której można dodać własny komentarz , śmiało , zapraszam ...
 * Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Kopiowanie, Powielanie i Wykorzystywanie Powyższych Materiałów , bez Zgody Autora Zabronione !
* wszystkie materiały  fotograficzne i filmowe pochodzą z źródeł :

https://www.google.pl/search?q=imigranci+syryjscy+w+polsce&biw=1366&bih=619&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwgtmEz8_LAhVIMZoKHYPuC6cQ_AUIBygC#tbm=isch&q=imigranci+syryjscy

https://www.google.pl/search?q=imigranci+syryjscy+w+polsce&biw=1366&bih=619&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwgtmEz8_LAhVIMZoKHYPuC6cQ_AUIBygC#tbm=isch&q=episkopat++2016+

https://www.google.pl/search?q=imigranci+syryjscy+w+polsce&biw=1366&bih=619&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwgtmEz8_LAhVIMZoKHYPuC6cQ_AUIBygC#tbm=isch&q=rz%C4%85d+polski++2016+